Jak nejlépe postupovat, když chci vymáhat alimenty exekucí?

Spousta rodičů, má strach z řešení výživného přes exekuci. Máte to tak i Vy? Přečtěte si následující článek, ve kterém Vás krok za krokem provedeme celým procesem.

Aby mohlo vymáhání začít, je nutné mít rozsudek o výživném s doložkou vykonatelnosti právní moci. Nemáte-li ho, musíte požádat příslušný soud o jeho vydání. Nutností však je, aby byl/a bývalý partner/bývalá partnerka v rodném listu dítěte. Není-li tam, nemá vůči dítěti vyživovací povinnosti. Nemusíte ale hned zoufat, tyto údaje lze do rodného listu zapsat i dodatečně.

S platným rozsudkem s doložkou můžete podat žádost o samotné zahájení exekučního řízení. Jsou tři způsoby, jak žádost podat – osobně, s pomocí advokáta, nebo díky naší službě. Pokud chcete zažádat osobně, učiňte tak na příslušném soudu, pod který spadá místo vašeho trvalého bydliště. Vyberete-li si pomoc advokáta, připravte se na to, že si naúčtuje poplatky za to, že s Vámi vše projde a pomůže Vám s přípravou návrhu na zahájení exekučního řízení. Pokud si vyberete naši službu, vše zvládnete v několika snadných krocích a navíc bezplatně.

Ve chvíli, kdy exekuční řízení začne, se už nemusíte o nic starat. Vše je na exekutorovi a vy jen čekáte na své peníze.