Co musím udělat, abyste mohli začít vymáhat alimenty?

V první řadě jsme rádi, že přemýšlíte o využití naší služby. Je to opravdu velmi snadné a máte-li všechny potřebné dokumenty u sebe, celý proces Vám zabere jen pár minut. Rozhodli jsme se totiž pro co nejsnadnější variantu komunikace, která je dostupná všem, a to webový chat. Celým procesem spolu projdeme právě tam. A aby to bylo ještě snazší, stačí, když nám dokumenty telefonem vyfotíte (fotka musí být samozřejmě kvalitní a čitelná). Pokud tedy nechcete, nemusíte nic posílat poštou a vše zvládneme snadno, rychle a virtuálně.

Abychom mohli s vymáháním začít, potřebujeme od soudu rozsudek o výživném s doložkou vykonatelnosti právní moci, Vaši plnou moc a informaci o tom, kolik Vám povinný/á dluží a za jaké období.

Pokud nevíte, kde máte rozsudek od soudu, díky plné moci a pár informacím si ho dokážeme od soudu vyžádat.

Potřebujeme vědět:

  • u kterého soudu byl rozsudek vydán
  • kdy byl rozsudek vydán
  • Vaše celé jméno a jméno bývalého partnera/bývalé partnerky
  • adresu Vašeho trvalého bydliště

Na základě těchto informací si už rozsudek dokážeme obstarat. Formulář plné moci Vám během naší komunikace pošleme na Messengeru. Vy si ho vytisknete, vyplníte a vyfocený, nebo oskenovaný pošlete zpět do konverzace. Pak už potřebujeme jen vědět, kolik Vám bývalý partner/bývalá partnerka dluží na výživném a za jaké období. Když dostaneme všechny tyto informace, pošleme Vám ke kontrole souhrn všeho, co jste nám poslal/a. Tento souhrn si vytisknete, zkontrolujete, podepíšete a pošlete zpět vyfocený, nebo oskenovaný. Vše ostatní už vyřešíme my.